Blog

Sav: Zelenskiy, Savunma Bakanı’nı misyondan alacak

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov’un, önümüzdeki hafta misyondan alınacağı tez edildi. Ukrainska Pravda gazetesinin hükümet ve ordu kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Reznikov’un yerine Ukrayna Ana Askeri İstihbarat Dairesi (GUR) Lideri Kyrylo Budanov’u getirileceği aktarıldı.

Kabinede yer almaya devam etmesi beklenen Reznikov’un, adalet bakanı olarak atabileceği kaydedildi. Argümana nazaran, hükümetteki değişikliğin arından ise mevcut Adalet Bakanı Denys Malyuska’nın, büyükelçi olarak atanması bekleniyor.

ESKİ BAKANLARIN VATANDAŞLIKLARI İPTAL EDİLDİ

Öte yandan Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, Ukrayna ve Rusya ikili vatandaşlığı bulunan birkaç eski siyasetçinin vatandaşlıklarının iptal edildiğini duyurdu. Zelenskiy, ülkeyi ‘Rus yanlısı isimlerden temizlemek için’ vatandaşlıkların iptal edildiğini belirtti. Ukrayna’nın Rusya yanlısı eski Devlet Lideri Viktor Yanukoviç’in ofisinden üst seviye isimlerin, kelam konusu listede bulunduğu kaydedildi.

RBC-Ukrayna ajansının aktardığına nazaran listede, eski eğitim ve bilim bakanı Dmytro Tabachnyk, eski başbakan yardımcısı Andriy Klyuyev ve eski içişleri bakanı Vitaliy Zakharchenko yer alıyor. (DIŞ HABERLER)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu