Blog

Selahattin Demirtaş’tan adaylık sorusuna karşılık

Halkların Demokratik Partisi (HDP) dün HDP eski Eş Genel Lideri Selahattin Demirtaş’la görüşüldüğünü duyurdu. HDP, Demirtaş’la görüşmenin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda olduğunu belirtti.

Partiden yapılan açıklamada, Demirtaş’a cumhurbaşkanı adaylığı için tüzel durumunun uygun olup olmadığı soruldu. Demirtaş, heyete teşekkür etti ve adaylık için uygun olmadığını belirtti.

Partiden yapılan açıklama şöyle:

“Siyasi rehin olarak tutulan evvelki devir Eş Genel Liderimiz Selahattin Demirtaş ile bir heyetimiz, kendisinin cumhurbaşkanı adaylığı konusunda dün (26 Ocak) Edirne Cezaevinde görüşme yaptı. Yapılan görüşmede Demirtaş heyete teşekkür ederek, kendisinin türel durumunun adaylık için uygun olmadığını belirtti ve partinin bu mevzuda yapacağı çalışmaların destekçisi olacağını vurguladı. Emek Özgürlük İttifakı’nın adayı olarak ortaya çıkacak ismin ardında duracağını tabir eden Demirtaş, partiyle birlikte seçim kampanyasını ve çalışmalarını en verimli halde sürdürme kararlılığında olduğunu bir kere daha lisana getirdi.

Parti idaremiz de kendisine bu yaklaşımından ötürü teşekkür etti ve ortak çalışmanın kazandıracağı konusundaki fikir birliğini pekiştirdi.”

(HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu