Blog

Seyit Torun: CHP’li belediyeler 174 araç 818 çalışanla sarsıntı bölgesine takviye sağlıyor

CHP Mahallî İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Merkez üssü maraş olan 7.7 büyüklüğündeki zelzele sonrası Merkez Yürütme Konseyi’nin (MYK) CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu talimatı ile toplandığını belirten Torun, “Bölgedeki valiler, yetkililer ve belediye liderlerimizle daima irtibat halinde olduk. Ülkenin dört bir tarafındaki belediyelerimiz de sarsıntı haberini alır almaz sarsıntı teyakkuzuna geçti” dedi.

Depremde etkilenen 10 vilayette AFAD’ın koordinatörlüğünde bütün CHP’li belediyelerin imkanlarını seferber ettiğini söyleyen Torun, “Yaklaşık 174 araç 818 çalışanla sarsıntı bölgesine takviye sağlıyoruz. Bu yardımların ortasında 45 arama kurtarma aracı, itfaiye ve sıhhat araçları, iş makineleri, besin, ısınma ve kıyafet dayanakları bulunmaktadır. Ayrıyeten 8 taşınabilir mutfak ve yemek TIR’ı da bölgeye gönderilmiştir. Bu sayılar anlık olarak artıyor. Zira belediyelerimiz hazırlıklarını tamamlayarak yola çıkıyor. Bu sayı her geçen dakika ve saat artarak devam edecektir. Tüm yardımlarımız AFAD’ın uyumu içerisinde ve AFAD’ın yardımlarıyla yapılmakta. Belediyelerimiz ve örgütümüz ayrıyeten konutları yıkılan ya da ağır hasar alan vatandaşlarımızın etraf vilayetlere taşınması konusunda da gereken takviyesi verecektir. Sayın Genel Liderimiz, yürütülen çalışmaları anbean takip ediyor. Daima bilgilendirme yapıyoruz kendisine ve fevkalâde bir çaba içerisindeyiz. Vatandaşlarımızdan istediğimiz kamu görevlilerine yardımcı olmaları ve hasarlı binalara katiyen girmemeleridir. Gün birlik ve beraberlik günüdür” tabirlerini kullandı.

’10 VİLAYETİMİZDE BÖLGEDEYİZ’

Torun ayrıyeten, MYK üyelerinin 10 vilayette görevlendirildiğini belirterek, “Öncelikle göçük altında kalan vatandaşlarımıza bir an evvel ulaşma, onları bir an evvel kurtarma eforlarımızı devam ettireceğiz. Akabinde yıkılan binalarda yahut binalarına giremeyen vatandaşlarımızın da gerekli muhtaçlıklarını karşılamak için de seferberliğimizi başlattık. Sahiden acımız büyük lakin bunu da daima birlikte dayanışarak atlatacağız. Ben tekrar canını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah can kaybımız artmaz. Göçük altındaki vatandaşlarımız da bir an evvel kurtulur. Tüm gayretlerimizle 10 vilayetimizde bölgedeyiz ve çalışmaları takip ediyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu