Elektronik

Sonunda fotoğrafı da sızdı: iPhone 15’in USB-C girişi bu türlü görünecek

iPhone 15 serisinin Lightning yerine bir USB-C konektörüne sahip olmasının beklendiği sır değil. Çünkü Avrupa Birliği’nin yeni maddeleri iPhone üreticisini Lightning’i terk etmeye zorluyor.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve iPhone’larda USB-C kullanımının birinci sinyallerini veren CAD çizimlerinden sonra, bu kere de bir iPhone 15 Pro’ya ilişkin olduğu söylenen fotoğraf ortaya çıktı. Sızıntıları ile tanınan MacRumors sitesinde yayınlanan bu yeni manzara, Unknownz21 isimli bir Twitter kullanıcısından geliyor.

iPhone’larla ilgili öteki tüm sızıntılarda olduğu üzere, bu noktada imgeyi doğrulamanın bir yolu yok. Fotoğrafta iPhone olabilecek bir aygıtın alt tarafına bakıyoruz. USB-C portunu çevreleyen vidalar ve bu vidaların her iki yanındaki hoparlörler tanıdık geliyor. Mevcut rastgele bir iPhone’un alt kısmını incelerken bunları görmek mümkün. Lakin bir iPhone’da USB-C portunu görmemiz şimdi imkansız.

iPhone 15 Pro’nun USB-C konektörünü gösteren görsel.

Eğer bu fotoğraf gerçekse, söylentilere bahis olan bir diğer iPhone 15 tasarım ayrıntısını da gösteriyor. Ekran kenarları düz yerine kıvrımlı olduğu görülebiliyor.

Son olarak, şayet üstteki manzaradaki bir iPhone 15 Pro ise, o vakit farklı bir metale bakıyor olabiliriz. Apple, iPhone 15 Pro modellerinde paslanmaz çelik yerine titanyum kullanabilir.

Tüm iPhone 15 modellerinin USB-C ilişkisi sunması bekleniyor. Fakat sırf Pro serisi yüksek transfer suratlarına sahip olacak. Temel iPhone 15 ve Plus, Lightning’de mevcut olan süratlerde kalacak.

Kaynak: Chip

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu