Blog

Tehdit edilen Diyarbakır Baro Lideri Nahit Eren’e 81 barodan takviye

DİYARBAKIR – Diyarbakır Barosu Nahit Eren’e toplumsal medya üzerinden mevtle tehdit edilmesi ile ilgili açıklama yapan 81 baro lideri, “Yeni bir Tahir Elçi acısı yaşamak istemiyoruz” dedi. Diyarbakır Barosu Lideri Nahit Eren ve aile bireylerine yönelik toplumsal medyadan yapılan tehdit içerikli paylaşımlara karşı Türkiye Barolar Birliği ve 81 Baro ortak reaksiyon gösterdi.

Türkiye Barolar Birliği ve 81 baronun ortak açıklamasında, “Tekrar edecek bir Tahir Elçi acısı yaşamak istemiyoruz” sözü yer aldı.

Kolluk vazifelilerinin, isimli makamların ve devletin dikkatine” başlığıyla yapılan açıklamada, “Son vakitlerde Diyarbakır Barosu Liderimiz Av. Nahit Eren’in toplumsal medya üzerinden vefatla tehdit edilmesi kabul edilemez! Yeni bir Ali Günday olayı, tekrar edecek bir Tahir Elçi acısı yaşamak istemiyoruz” denildi.

‘NAHİT EREN’İN YANINDAYIZ’

Açıklamanın devamında şu tabirlere yer verildi: “Anonim hesaplardan yapılan alçakça tehditlerde, liderimizin çocukları da dahil olmak üzere tüm ailesi ve akrabalarının da fotoğraflarının paylaşılması; işin vehametini gereğince açık bir biçimde ortaya koymaktadır.

Demokrasi iklimi ve hukukun üstünlüğü şemsiyesi altında uğraşın fakat ve sırf fikirle olabileceğini kabul eden, şiddetin her türlüsüne ve günahsız insanların alçakça mevtle tehdit edilmesine sonuna kadar karşı çıkan bizler, kolluk güçleri, isimli makamlar ve bütün organlarıyla devleti ciddiyete, olayın üzerine hassasiyetle gitmeye ve failleri derhal bulup cezalandırmaya davet ediyoruz.

Yeni acılar, yeni trajediler yaşanması istenmiyorsa; geç kalınmadan ilgilileri misyonlarını yapmaya çağırıyoruz.

Karanlık güçlerin tehditleri karşısında aşağıda imzası bulunan Türkiye Barolar Birliği ve Barolar olarak Diyarbakır Barosu Lideri Av. Nahit Eren’in yanında olduğumuzu ve tereddütsüz biçimde takviye verdiğimizi kamuoyuna duyururuz.” (DUVAR)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu