Blog

TGS’den Sinan Aygül’e dayanak ziyareti

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Lideri Gökhan Durmuş ve Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, yaptığı haberlerden ötürü uğradığı yargısal tacizin son günlerde artması üzerine Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) Lideri Sinan Aygül’e dayanak ziyaretinde bulundu.

Basın ve tabir özgürlüğüne yönelik baskılara ve gazetecilerin yaşadığı sıkıntılara karşı dayanışma bildirisi verilen ziyaretin akabinde TGS heyeti Bitlis Valisi Oktay Çağatay ile de görüştü.

‘AYGÜL’E KARŞI BASKILAR SİSTEMATİK HALE GELDİ’

Ziyarete ait kısa bir açıklama yapan TGS Genel Lideri Gökhan Durmuş gazetecilere yönelik baskıların artarak devam ettiğine dikkat çekerek “Türkiye gazetecilere yönelik baskılar çeşitli boyutlarda artarak devam ediyor. Bitlis’te ise bilhassa Bitlis Gazeteciler Cemiyeti Lideri Sinan Aygül’e karşı sistematik hale geldi bu baskılar. Türkiye Gazeteciler Sendikası olarak hem bu baskılara dikkat çekmek hem de dayanışma içerisinde olduğumuzu göstermek için Bitlis’e geldik. Meslektaşımız Sinan Aygül ile yaşadığı problemleri konuştuk. Daha sonra Bitlis Valisi Oktay Çağatay’a bir ziyaret gerçekleştirerek gazeteciler üzerindeki baskıları anlatarak hassaslık beklentimizi söz ettik. Sayın valimizin de bu hususta hassas olduğu gördük. Gazetecilerin vazifesi bilgiyi topluma ulaştırmaktır, bunu yaparken de baskı görmesi değil korunması birinci öncelik olmalıdır” dedi.

BİGACEM Lideri Sinan Aygül de ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek “Basın ve tabir özgürlüğü üzerindeki baskılar tahminen bugünün sorunu değil lakin son günlerde uygunca can sıkıcı bir hale gelmeye başladı. Baskıların dozu ne olursa olsun, bedeli bazen ağır da olsa her şeye karşın biz işimizi yapmaya devam ediyoruz. Bu atmosferde sevgili genel liderimizin bu manalı ziyareti bizi ziyadesiyle memnun etti. Kendilerine ben ve meslektaşlarım ismine teşekkür ediyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu