Blog

Ticaret Bakanlığı: Fırsatçılıkta bulunanlara en ağır idari yaptırım cezaları uygulanacak

ANKARA – Ticaret Bakanlığı, sarsıntı sonrası fırsatçılık faaliyeti yapanlara karşı en ağır idari yaptırım cezalarının uygulanacağı kaydedildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, zelzeleden etkilenen vatandaşların acil muhtaçlıklarını karşılamak üzere devlet kurumları başta olmak üzere herkesin çalıştığı belirtilerek şöyle denildi:

“Bu üzücü hadise sırasında acil muhtaçlık gereçlerinin fiyatlarında fahiş fiyat artışı yapıldığı savlarına yönelik olarak Bakanlığımızca ülke genelinde kontroller başlatılmıştır. Ayrıyeten elektronik ticaret pazaryerlerine de gerekli önlemleri almaları istikametinde ihtarlar yapılmıştır. Bu kapsamda, yaşadığımız bu harika devirde devletimiz ve milletimiz büyük bir dayanışma örneği göstererek birbirine kenetlenmişken zelzeleden etkilenen vatandaşlarımızın mağduriyetini suistimal etmeye yönelik her türlü fırsatçılık faaliyetleri Bakanlığımızca yakından takip edilmektedir. Bu tıp fırsatçılık aksiyonlarında bulunanlara karşı bakanlığımızca en ağır idari yaptırım cezalarının uygulanacağından hiçbir vatandaşımızın kuşkusu olmasın.” (DUVAR)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu