İnternet

Twitter’dan para kazanma devri başlıyor

Twitter’ı satın alan Elon Musk kullanıcılara para kazandırmanın yolunu arıyor. Elon Musk, bunun mümkün olması için yüksek profilli hesapların platformda etkin olması gerektiğini savunuyor. Bu nedenle Twitter Blue üyeliği olan takipçileri için reklam gelirlerinden para kazanacaklarını açıkladı.

NTV’de yer alan habere nazaran; Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla bugünden itibaren Blue üyeliği olan kullanıcıların şirketten gelir elde edeceğini paylaştı. Twitter, kullanıcılarının paylaşımlarında verilen karşılıklarda görüntülenen reklamlardan sağladığı gelirlerini, Blue üyeliği satın alan hesap sahipleriyle paylaşacak.

Musk, bu biçimde bilhassa de takipçi sayısı yüksek olan bireylerin toplumsal medya platformunda daha fazla faal olacağını düşünüyor. İlham veren içerik üreticileri sayesinde de genel Twitter kullanıcılarının platform genelinde daha etkin olması sağlanacak.

Öte yandan kısa mühlet evvel Twitter’ın bir toplumsal medya platformundan öte ödeme aracı olacağı da ortaya çıktı. Elon Musk’ın açıklamalarına nazaran kullanıcıların platformdaki öbür şahıslara para aktarabilecek. Toplumsal medya platformu için Apple Hisse ya da PayPal stilinde geliştirilecek dijital hizmete kripto paralar da dahil edilecek.

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu