Blog

Van’da 4 günlük hareket yasağı

Van’da 4 gün mühletle şov yürüyüşü ve açık hava toplantıları yasaklandı. Basın açıklaması, oturma aksiyonu ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması müsaadeye bağlandı.

Valilikten yapılan açıklamada, Anayasa ve kanunlarda öngörülen sonlandırma ve yasaklama kurallarını direkt ve açıkça oluşturduğu bedellendirilen aksiyon ve taarruzların önüne geçilmesinin planlandığı belirtildi.

“Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, terör örgütlerinin planlarının bertaraf edilmesi, ulusal güvenliğin oluşturulması, temel hak ve özgürlükler ile asayişin devamının temini, şiddet olaylarının yaygınlaşmasının engellenmesinin amaçlandığı” bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Van hudutları içinde 5 Şubat’tan geçerli 8 Şubat da dahil olmak üzere 4 gün müddetle Toplantı ve Şov Yürüyüşleri Kanunu kararlarına nazaran düzenlenecek şov yürüyüşü ve açık hava toplantıları, 2911 sayılı kanunun ilgili kararlarına istinaden yasaklanmıştır. Vilayetimizde düzenlenecek basın açıklaması, oturma aksiyonu ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması, Vilayet yönetimi Kanunu’nun 11. unsurunun A ve C fıkra kararları mucibince belirtilen tarihlerde mülki yönetim amirinin müsaadesine bağlanmıştır.” (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu