Blog

Yaralandıktan sonra motosikletli saldırganlara çarptı: Bir meyyit

Aydın’ın Didim ilçesinde, arkadaşlarıyla kahvaltı için gittikleri restoran çıkışında motosikletli 2 kişinin tabancalı saldırısına uğrayan Sezgin Hoş (37) ile eşi Ceren Hoş (33) ayak bileklerinden yaralandı. Sezgin Güzel’in yaralı halde arabasıyla peşine düşüp çarptığı motosikletli saldırganlardan Sidal Savaş (39) öldü, öteki saldırgan kaçtı. Saldırganlarla ortasında alacak nedeniyle hasımlık bulunduğu öğrenilen Sezgin Hoş ile kendisine yardım eden 4 arkadaşı gözaltına alındı.

DHA’nın haberine göre Sezgin- Ceren Hoş çifti, arkadaşları Sema B. (28), eşi Muhammet Can B. (27), Özgür K. (43) ve eşi Gülay K. (43) ile evvelki gün gittikleri restoranın çıkışında otoparktaki silahlı 2 kişinin saldırısına uğradı. Taarruzda Hoş çifti sol ayak bileklerinden yaralandı. Saldırganlar süratle olay yerinden uzaklaştı. Sezgin Hoş, yaralı halde arabasına binerek saldırganların peşine düştü, eşi Ceren Hoş arkadaşlarının çağırdığı ambulansla Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırılıp, tedaviye alındı.

Sezgin Hoş, Aytepe Caddesi’nde saldırganların motosikletine yetişip, argümana nazaran, arabasıyla çarptı. Çarpmanın şiddetiyle devrilen motosikletteki 2 şüpheliden Sidal Savaş, ağır yaralandı. Motosikleti kullanan başka kuşkulu ise yara almadan kurtulup, kaçtı. Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Savaş, hayatını kaybetti. Etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis grupları, motosiklete çarpan Güzel’in aracını bırakıp, yaya olarak kaçtıktan sonra öbür bir arabaya binip uzaklaştığını belirledi.

Muğla Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube grupları, Sezgin Güzel’in içinde bulunduğu arabanın Muğla’nın Menteşe ilçesine giriş yaptığı bilgisine ulaştı. Çalışmaları burada ağırlaştıran polis, arabası Uğur Mumcu Bulvarı’nda durdurdu. Arabadaki aramada kanlı bez modülleri bulunurken, araçtaki Vedat E. (39), Özgün Y. (34) ve Sait Ş. (38) gözaltına alındı. Vedat E., polisteki sözünde resmi evrakta sahtecilik, iki başka hırsızlık cürmünden arandığı ve atakta ayak bileğinden yaralandığı için Sezgin Güzel’i Muğla’daki bir özel doktora götürdüklerini itiraf etti. Vedat E.’nin tabirinden yola çıkan polis Güzel’in götürüldüğü tabip M.A.’ya (41) ilişkin muayenehaneye operasyon düzenledi. Bileğindeki mermi çekirdeği çıkartılan Sezgin Güzel’i ziyarete gelen mühendis Volkan Ö. de gözaltına alındı.

DOKTOR İÇİN DE SÜREÇ YAPILDI

Doktor M.A. hakkında ise cürmü bildirmemekten Hamdi Beyefendi Polis Merkezi tarafından süreç başlatıldı. 5 kuşkulu, Aydın Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Uğraş Şubesi gruplarına teslim edildi. Volkan Ö.’nün Güzel’in tedavisi için M.A.’ya üçüncü bireyler aracılığıyla 200 bin TL gönderdiği belirlendi. Öte yandan, Hoş çiftine silahlı hücumda bulunup, kaçan saldırganın ise arandığı bildirildi. Yaralanan Hoş çiftinin, saldırganlarla ortalarında alacak sıkıntısı nedeniyle hasımlık bulunduğu öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Gazete Duvar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu